Hem instagram Hesap Silme ? Hem instagram Dondurma Nasıl Yapılır ?

İnstagram hesabınızı kullanırken bir anda sıkılmaya başladınız çünkü rahatsız edici yorumlar ve resimleri görmekten bıkmışsınızdır hesabınızı silmek yada dondurmak için bilmeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir.Eğer hesabınızı silmek istemiyorsanız diğer seçenek  instagram hesap dondurma  işlemidir.İki anlatımda aşağıda mevcuttur.

İnstagram hesap silme nasıl yapılır ? ( instagram dondurma aşağıdadır )

İnstagram hesabınızı silmek istediğinizde resimleriniz ve diğer paylaşımlarınız kalıcı olarak silinir.Bu yüzden dikkat etmenizde fayda var.Öncelikle;

  • Buradaki Instagram hesap silme linkine giriyoruz.Bağlantıya giriş yapınız.
  • Hesabınızı silme sayfasına gittiğinizde sizden neden silmek istiyorsunuz diye soracaktır.Yanına bir sebep belirtip
  • Hesabımı sil butonuna tıklıyoruz.Burada sizden mevcut instagram şifrenizi girmenizi isteyecek.Şifrenizi tekrar girdikten sonra hesabınız tamamen  ( içerdiği tüm bilgilerle ) kalıcı olarak silinir.

İnstagram hesap dondurma nasıl yapılır ?

Bilmeniz gerekenler;

  • Hesabınızı dondurma işlemi ( aç/kapat) haftada bir defa yapabiliyorsunuz.Bazı hesaplarda ise dondurma işleminde sorun olabiliyor.Şu an için bir çözüm yok olunca bu yazımızı güncelliycez.
  • Hesabınızı dondurma işlemini sadece bilgisayar üzerinden yapabiliyorsunuz.Şimdilik uygulama üzerinden yapılmıyor.

Eğer instagram hesabınızı dondurmaya karar verdiyseniz aşağıdaki bağlantıdan hemen instagramı dondurmaya başlayalım.

Önce https://instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ adresine giriş yapınız.

( Zaten web üzerinden  hesabınıza giriş yaptıysanız o zaman profil sayfanıza gidin ve profilinizi düzenleyip açılan sayfada sağ altta hesabınızı dondurma bağlantısını göreceksiniz.Yada üstteki linkten direk giriş yapınız.

)

Buradan Hesabını neden kapatıyorsun için bir sebep seçiyorsunuz.Daha sonra onay adımı için sizen mevcut instagram şifrenizi girmenizi istiycek ve Hesabımı Geçici Olarak Kapat diyorsunuz.Burada sizden bir onay daha istiycek ve artık instagram dondurma işlemi tamamdır.

İnstagram sizin hesabınızı 24 saat boyunca girilemeyecek şekilde askıya alır.Eğer tekrar hesabınızı aktif etmek isterseniz 24 saat sonunda instagram uygulamasını kullanarak giriş yapınız ve hesabınızı yeniden açınız. ( Dikkat: Hesabınızı webden aktive edemiyorsunuz )

Hesabınızın kapatılıp kapatılmadığından emin olabilmek için instagram.com url adresinize giriş yapınız.Eğer işlemi doğru yaptıysanız zaten Bu sayfaya ulaşılamıyor uyarısı alırsınız.Artık hesabınızı kimse göremez.Hala görünüyorsun diyenler olabilir bu tamamen geçicidir.Tarayıcı geçmişini temizlediği anda o da göremez.

Hesap donduruluktan sonra bazı resimleriniz tekrar geri gelmesi zaman alabilir.Bunun için endişelenmeyin.Muhakak geri yükleme yapılıyor.

instagram hesap dondurma ile alakalı sorularınızı bize yorum alanından iletiniz.

 

Birşey yazmak ister misin ?

Author: 
author
İnternet benim için vazgeçilmez bir sosyalleşme ve paylaşma platformu.Kendimi mutlu hissediyorum bilgilerimi ve bildiklerimi sizlerle paylaştığım için...