Dropbox nedir ? Dropbox nasıl kullanılır ?

224 views

Dropbox tablet, telefon veya bilgisayarınızda bulunan önemli fotoğraflar, videolar , dökümanlar ,slaytlar ve dahasını internet üzerinde saklayabileceğiniz bulut ortamına denir.Dropbox tıpkı bildiğiniz bulut depolama araçları google drive , onedrive  box gibi olduğunu söyliyebiliriz.Dropbox depolama ile sahip olduğunuz tüm dosyaları saklayıp yine bu dosyalara Masaüstü, Android, iOS, BlackBerry, Windows Phone gibi platform ve telefonlardan bağlanıp istediğiniz zaman , istediğiniz yerden indirebilir yada çevrimiçi görüntüleyebilirsiniz.

Ücretsiz yer veren dropbox daha fazla yer edinmek isterseniz ücretli olarak alabiliyorsunuz.Oluşturduğunuz dropbox hesabıza Dropbox.com üzerinden ulaşabilir , indirmeden metin içerikleri dosyaları açabilir   , resimleri ön izleme yapabilirsiniz.Ayrıca bu dosyaları internette indirmeye açabilir ve dosyalar üzerinde arkadaşlarınız ile yorum yapabilir, tartışabilirsiniz.

Dropbox nasıl kullanılır ?

Dropbox kullanımı basit ve sade bir site.Yine dropbox programı da bir o kadar basit ve sade.Öncelikle dropbox’ı kullanmak için bir hesap açmış olmanız lazım.Bunun için www.dropbox.com üzerinde bir hesap açınız.Yine dosyalarınıza bu siteden kullanıcı adınızı,şifrenizi girip giriş yapabilirsiniz.İsterseniz programı indirip oradanda hesap oluşturabilirsiniz.

  1. Dropbox sitesinden mobil yada masa üstü program parçacığını indirin.Sonrada dropbox hesanızla giriş yapınız. ( kaydolmamışsınız program üzerinden kayıt olun. )
  2. Dropbox indirip giriş yaptıysanız dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.
  3. Yüklediğiniz dosyalara farklı platformlardan  ( masaüstü ,android ,ios,windows phone ) www.dropbox.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dropbox indir

Dropbox masaüstü için kullanırken , klasöre attığını dosyalar otomatikmen sizin dropbox.com hesabınıza yani internete yükleniyor.Bu senkronizasyon süreklidir.Yani bu klasör üzerinde yapacağınız değişikliklere dikkat etmelisiniz.Zira sileceğini bir dosya bulut hesabınızdanda kaldırılır.

Dropbox‘ı ücretsiz kullanacaksanız bunların yanında google drive , onedrive , yandex drive’da işinizi görecektir:)

Tags: #Dropbox

Birşey yazmak ister misin ?

Author: 
    author
    Google'ın seo güncellemeleri takip etmeyi seviyorum.Seo 'yu seviyorum.Özellikle bu blogda sizlere seo kategorisinde makaleler sunmayı düşünüyorum.